Łóżeczko dziecięce wyposażone w szufladę to funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdzi się w pokoiku każdego niemowlaka. Dzięki niej możesz mieć pod ręką wszystko, czego potrzebujesz do pielęgnacji malucha, ale nie tylko – szuflada do łóżeczka to również świetne miejsce do przechowywania dodatkowych kocyków czy innego rodzaju akcesoriów. Szuflada do łóżeczka rodzi jednak dodatkowe wątpliwości, ponieważ wielu rodziców obawia się, że rzeczy przechowywane w odkrytej szufladzie mogą się kurzyć. W takiej sytuacji warto zainwestować w maskownicę, która ukryje zawartość szuflady. Czy element ten jest jednak niezbędny?
Dziecięce łóżeczko to najważniejszy punkt sypialni każdego szkraba. Dziecko spędza w nim pierwsze miesiące swojego życia, a rodzice zawsze starają się, by posłanie było nie tylko wygodne, lecz także bezpieczne. W tym celu łóżka dla maluszków wyposażone są w specjalne szczebelki zapobiegające wypadnięciu, ale z czasem dziecko będzie potrzebować więcej swobody, dlatego barierki te bardzo często można bez problemu wyjąć. Wielu młodych rodziców zastanawia się jednak, w którym momencie życia maleństwa następuje odpowiednia chwila, by wyciągnąć szczebelki, ilu z nich warto się pozbyć i dlaczego. W tym artykule odpowiadamy właśnie na te pytania.
Jednym z podstawowych kryteriów branych pod uwagę przez rodziców podczas zakupów mebli, tekstyliów czy akcesoriów dla swoich pociech jest bezpieczeństwo tych wyrobów dla dzieci. Doskonale to rozumiemy – właśnie dlatego dokładamy wszelkich starań, aby spełnić najwyższe standardy bezpieczeństwa naszych produktów. Co dokładnie stoi za tymi zapewnieniami? Szereg norm oraz certyfikatów bezpieczeństwa, które dotyczą m.in. lakierów stosowanych do wykończenia mebli czy innych artykułów, a także materiałów konstrukcyjnych wykorzystywanych w produkcji.
Bezpieczeństwo najmłodszych jest absolutnie priorytetową wartością i każdy rodzic, który przygotowuje swój dom na nadejście nowego członka rodziny, kieruje się tym, co dla niego najbezpieczniejsze. Aby wybór odpowiednich mebli do dziecięcego pokoju nie był aż tak trudny, jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu, wprowadzono normy unijne, które musi spełnić produkt wprowadzony na rynek. Dzięki temu możemy mieć pewność, że żaden element łóżeczka nie stanowi potencjalnego zagrożenia dla dziecka Ale co właściwie kryje się pod kodami norm europejskich i jakie testy się przeprowadza?
Piękny, kolorowy, miękki, idealnie zgrany kolorystycznie z pościelą czy wystrojem pokoju malucha – ochraniacz do łóżeczka to dość kontrowersyjny element wyprawki dla dziecka. Pięknie komponuje się z nowoczesnymi meblami z drewna. Nie jest niezbędny – ma swoje zalety i wady. Warto przyjrzeć się mu bliżej – szczególnie jeśli planujemy jego zakup. Co warto wiedzieć o tym dodatku?
Mamy karmiące piersią często decydują się na spanie z niemowlakiem w jednym łóżku zarówno z uwagi na wygodę podczas nocnego karmienia, jak i korzyści płynące z bliskości z maluchem. Przychodzi jednak czas, w którym dziecko staje się na tyle samodzielne, że może spać w swoim łóżeczku. W niektórych przypadkach proces przeniesienia malucha z łóżka rodziców do swojego własnego może przejść gładko, w innych z kolei będzie on wymagał dłuższego namawiania. O co zadbać i na co zwrócić uwagę, aby przekonać dziecko do spania w swoim łóżeczku? Przedstawiamy kilka sprawdzonych metod!
Dzieci rosną tak szybko, że niekiedy już po kilku tygodniach ubranka stają się za ciasne, a dziecięce mebelki za małe. Niejedna mama z pewnością pomyślała: a co by było, gdyby akcesoria z czasem dostosowywały się do ewoluujących potrzeb maluszka? A gdyby meble rosły razem z nim? Teraz te pytania nie są już tylko teoretyczną fikcją, a odpowiedź na nie stała się faktem! Poznaj łóżeczko Up! ze wszystkimi jego zaletami.
Jedną z najważniejszych decyzji zakupowych podczas kompletowania wyprawki dla dziecka jest wybór wszelkiego rodzaju tekstyliów – od kocyków aż po zestaw pościeli. W dużej mierze kierujemy się tym, aby dany produkt był estetyczny i przyjemny w dla skóry maluszka. To jednak nie wszystko, na co powinniśmy zwrócić uwagę przy kupnie artykułów tekstylnych. Przede wszystkim należy bowiem sprawdzić jakość tkanin, które zostały wykorzystane do produkcji. Co więcej, będzie ona miała wpływ również na estetykę i komfort użytkowania tych materiałów.
Wyposażenie pokoiku swojej pociechy to nie lada sztuka, a urządzenie przestrzeni dla malucha, który jest coraz ciekawszy świata i chce go odkrywać na własny sposób, stanowi jeszcze większe wyzwanie dla rodziców. Odpowiednio dobrane meble pozwolą dziecku swobodnie rozwijać kreatywność, wyobraźnię i aktywność, nie ograniczając jego możliwości. Tak w skrócie prezentuje się filozofia Montessori, którą można wprowadzić w życie poprzez meble zgodne z jej zasadami. W Bellamy spotkasz je w formie regałów Manhattan obejmującej kolekcje Phoebe i Joey.
Zabawki przejęły kontrolę nad pokojem Twojego dziecka? A może zawładnęły nawet całym mieszkaniem? Poznaj nasze sposoby na przechowywanie dziecięcych gadżetów, drobiazgów i skarbów. Funkcjonalne meble dostosowane do rosnących wymagań dzieci: podstawowym elementem wyposażenia dziecięcego pokoju są oczywiście półki, regały, komody i szafy. Meble te ułatwiają organizację oraz porządkowanie zabawek. Szczególnie trafionym rozwiązaniem, które z pewnością przypadnie do gustu każdemu maluchowi, są regały w kształcie domków, nawiązujące do skandynawskiego wzornictwa. Takie elementy nie tylko pozwalają na wyeksponowanie ulubionych zabawek, zapewniając do nich swobodny dostęp, ale same w sobie stanowią dekorację wnętrza, pobudzając kreatywność dziecka i zachęcając go do zabawy.