Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych

Nowy rok szkolny – nowe wyzwania – komfortowa przestrzeń dla ucznia

2023-08-17
Nowy rok szkolny – nowe wyzwania – komfortowa przestrzeń dla ucznia

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to ekscytujący moment dla dziecka. W końcu zobaczy się z kolegami i koleżankami, którzy przez całe wakacje byli w rozjazdach, pochwali się przeżytymi przygodami, podaruje przyjaciołom pamiątki ze swoich wyjazdów. To także powód do dumy, bo każdy uczeń myśli sobie: “jestem JUŻ w trzeciej klasie!”. Aby nauka w nowym semestrze była dla dziecka komfortowa, warto zadbać o odpowiednie przystosowanie jego własnej przestrzeni, czyli dziecięcego pokoju. Co powinno się w nim znaleźć?

 

Ostatnia prosta przygotowań do nadchodzącego roku szkolnego

Choć wakacje trwają do 31 sierpnia, w praktyce już w połowie miesiąca rodzice oraz dzieci myślą o tym, co czeka ich we wrześniu. Lepiej nie odkładać na ostatnią chwilę zakupu nowych podręczników, zeszytów czy przyborów do rysowania. Do tego jeszcze sportowe obuwie i strój na WF, lektury szkolne albo przedmioty niezbędne na zajęcia pozalekcyjne – wszystko to musi mieć swoje miejsce w pokoju ucznia. Jednym z najlepszych sposobów na przechowywanie najróżniejszych rzeczy są klasyczne, wysokie regały. W Bellamy znajdziesz wiele opcji do wyboru, w tym np. regał Toteme Botanic wyposażony w 5 półek i pojemną szufladę, gdzie z łatwością zmieszczą się książki, zabawki czy dziecięce bibeloty.

Najważniejsze rzeczy zawsze pod ręką  

Aby maluch po powrocie ze szkoły mógł w jednym miejscu odłożyć worek ze strojem na WF, bluzę, słuchawki czy plecak, możesz stworzyć do tego specjalnie dedykowaną przestrzeń w jego pokoju. Półka ścienna So Sixty to konstrukcja obejmująca drążek (np. do powieszenia ubrań na wieszakach) 3 haczyki oraz 3 półeczki o różnych długościach, z czego jedną z barierką zabezpieczającą przedmioty. Dzięki temu w przedpokoju będzie panował porządek, a rzeczy dziecka będą zawsze miały swoje miejsce.

Komfortowa przestrzeń do nauki i odrabiania lekcji 

Czytanie lektury, rozwiązywanie równań matematycznych, tworzenie kreatywnych rysunków, uzupełnianie ćwiczeń z angielskiego lub niemieckiego, pisanie wypracowań albo odrabianie innych lekcji najwygodniej przebiega przy biurku. Odpowiednia, dopasowana do wzrostu dziecka, wysokość krzesła oraz blatu pozwala uchronić kręgosłup przed zwyrodnieniem. Często jednak kilkulatkowie mają problem z koncentracją uwagi, gdy z każdej strony, np. zza ściany, dobiegają różne dźwięki (rodzeństwo oglądające telewizję, dziadkowie w odwiedzinach u rodziców itd.). Naszą odpowiedzią na te wyzwania jest nowatorskie biurko Lumi, które nie tylko pozwala przechowywać drobiazgi w pojemnych szufladach, ale dodatkowo wyposażone zostało w panel dźwiękochłonny będący jednocześnie tablicą do przypinania notatek pinezkami. Panel absorbuje i tłumi dźwięki, dzięki czemu do dziecka dociera mniej rozpraszających bodźców, które odciągają uwagę od nauki.

Sprawdź, jakie jeszcze meble dla przedszkolaka czy ucznia szkoły podstawowej znajdziesz w ofercie Bellamy i zadbaj o to, by stworzyć dla niego przestrzeń przyjazną odpoczynkowi oraz nauce.

Polecane

Lotta gray biurko

Lotta gray biurko

1 013,00 PLN
So sixty biurko

So sixty biurko

959,00 PLN
Lumi biurko

Lumi biurko

1 265,00 PLN695,00 PLN
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 121 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-17
Zamówienie zostało bardzo szybko zrealizowane, bardzo dobry kontakt z obsługą. Napewno będę polecać:)
2024-04-13
Jestem bardzo zadowolona z przebiegu zamówienia, szczególnie że było ono niestandardowe. Jedyną uwagę mam do firmy kurierskiej, więc rozważyłbym dodanie alternatywnej firmy kurierskiej.
pixelpixelpixel