Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych

Jak przekonać dziecko do spania w łóżeczku?

2022-03-10
Jak przekonać dziecko do spania w łóżeczku?

Krok 1., czyli przygotowanie

Powodzenie całego przedsięwzięcia w dużej mierze zależy od odpowiedniego przygotowania – zarówno dziecka, jak i rodziców. Nauczenie maluszka spania we własnym łóżeczku będzie wymagało od mamy i taty zaangażowania, konsekwencji oraz ogromnych pokładów cierpliwości, dlatego muszą być oni zdecydowani na ten krok, a w razie większych wątpliwości warto przełożyć taką zmianę na inny okres

Rozmowa z dzieckiem

Jednym z najważniejszych elementów przygotowania pociechy do spania w swoim łóżeczku jest wytłumaczenie dziecku całej tej zmiany. Do tematu należy podejść z pozytywnym nastawieniem, pokazując maluchowi, że spanie bez rodziców może być świetną przygodą. Dobrym rozwiązaniem jest posiłkowanie się przy tym książeczkami lub bajką przedstawiającymi ten temat.

 

Zaangażuj dziecko w przeprowadzkę

Jeśli chcesz przekonać maluszka do spania w łóżeczku, postaw na współpracę. Pozwól dziecku uczestniczyć w podejmowanych decyzjach – wybierzcie wspólnie łóżeczko, pościel czy zabawki, które będą mu towarzyszyć w nocy. Niech zmiana łóżka stanie się prawdziwą przygodą!

Wybierz odpowiedni moment

W całym procesie bardzo duże znaczenie ma czas – nie tylko jego ilość przeznaczona na przeprowadzenie zmiany, ale również właściwa pora. Pierwsze próby spania bez rodziców powinny zostać podjęte w dzień, w którym dziecko ma dobry humor, jest spokojne, a w jego życiu nie nastąpiły niedawno inne poważne zmiany. Co więcej, najlepiej kłaść malucha spać, gdy jest naprawdę zmęczony. Wyczucie czasu to klucz do sukcesu.

 

O co jeszcze warto zadbać?

Przekonanie dziecka do spania w łóżeczku może zająć nam dużo czasu, jednak nawet mimo trudności nie warto się poddawać. Będąc konsekwentnym, z pewnością prędzej czy później osiągniesz swój cel. Jeśli wszystkie przygotowania już za Tobą, a Twoja pociecha wie, jaka przygoda ją czeka, może Ci się przydać jeszcze kilka pomocnych wskazówek. W pokoiku umieść na noc niewielkie źródło światła, które da dziecku poczucie bezpieczeństwa, zostań z nim, dopóki nie zaśnie, czytając książeczki lub opowiadając historie, a w łóżeczku niech towarzyszy maluchowi ulubiona przytulanka. Dziecko przychodzi w nocy do Waszej sypialni? Pamiętaj, aby nie ulegać i konsekwentnie za każdym razem odprowadzać dziecko do łóżeczka.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 109 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-05
Pomocna obsługa sklepu pomogła kupić produkt wycofany z obiegu.
2024-01-04
Wszystko sprawnie i szybko.
pixelpixelpixel