Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych

Bezpieczna przestrzeń w pokoju dziecka: montaż półek ściennych z myślą o komforcie i bezpieczeństwie

2023-08-17
Bezpieczna przestrzeń w pokoju dziecka: montaż półek ściennych z myślą o komforcie i bezpieczeństwie

Pokój dziecka to miejsce, w którym maluch spędza wiele czasu, odkrywając świat i rozwijając swoje umiejętności. Tworząc tę przestrzeń, warto zwrócić uwagę na różne aspekty, takie jak bezpieczeństwo oraz wygoda dostępu do różnych rzeczy codziennego użytku. Jednym z elementów, które mogą wpłynąć na komfort i organizację pokoju dziecka, są półki ścienne. Jak montować je w sposób właściwy, aby spełniały swoją funkcję przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa? Podpowiadamy.

Dobór odpowiedniego mebla i zestawu montażowego do rodzaju ściany

Meble do przechowywania – takie jak ścienne półki – pomagają zapanować nad chaosem, który często pojawia się w dziecięcym pokoju. Idealnie do tego celu sprawdzą się półki Bellamy, które nie tylko pomieszczą zabawki, książeczki czy inne przedmioty, ale pozytywnie wpłyną na rozwój dziecka, pozwalając mu samodzielnie organizować przestrzeń.

Nasze półeczki są specjalnie zaprojektowane według europejskich standardów i norm bezpieczeństwa. Są pojemne, funkcjonalne i można powiesić je na ścianie lub przy samej podłodze, umożliwiając dziecku swobodny dostęp.

Pierwszym krokiem, który należy podjąć przed montażem półek ściennych, jest wybór odpowiedniego zestawu montażowego. Każda ściana może mieć inną strukturę i wytrzymałość, dlatego istotne jest, aby dobrać śruby i kołki, które będą pasować do materiału, z którego wykonana jest ściana. W przypadku ściany z cegły czy betonu konieczne jest użycie mocnych kotew lub wkrętów rozporowych. Natomiast przy ścianach gipsowych lepszym wyborem będą kołki specjalnie zaprojektowane do tego typu materiału.

W zasięgu ręki dziecka – wspieranie samodzielności

Montując półki ścienne w pokoju dziecka, ważne jest, aby były one dostosowane do wzrostu i możliwości malucha. Umieszczenie półek w zasięgu ręki dziecka jest nie tylko wygodne, ale także wspiera rozwijanie samodzielności. Dzięki temu dziecko będzie mogło samo sięgnąć po swoje ulubione książki, zabawki czy artykuły szkolne. To doskonały sposób, aby zachęcić malucha do samodzielnego organizowania swojej przestrzeni.

Unikaj umieszczania dużych półek nad łóżeczkiem

Chociaż półki ścienne są fantastycznym sposobem na przechowywanie różnych przedmiotów, istnieją pewne miejsca, w których nie powinny być montowane. Jednym z takich miejsc jest przestrzeń nad łóżeczkiem. Duże półki zawieszone w tym obszarze mogą stanowić potencjalne zagrożenie w przypadku spadania przedmiotów. Warto więc wybierać miejsca, które są poza zasięgiem dziecięcej strefy snu i odpoczynku.

Mebelki dla dzieci Bellamy

Montaż półek ściennych w pokoju dziecka to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa i funkcjonalności. Wybierając odpowiednie zestawy montażowe, dostosowując półki do wzrostu dziecka oraz unikając umieszczania ich nad łóżkiem, tworzysz przyjazną i komfortową przestrzeń, w której maluch może się swobodnie rozwijać i eksplorować. Pamiętaj o tym, tworząc magiczny świat dla swojego dziecka!

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 121 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-10
Wszytko, szybka wysyłka, dobry kontakt
2024-06-05
Jestem bardzo zadowolona z mebli. Są śliczne i solidne. W związku z opóźnioną dostawą miałam dostać upominek, którego nie otrzymałam... Poza tym szczegółem wszystko jak najbardziej ok :)
pixelpixelpixel